Pages

Monday, October 25, 2010

Zmiany

Zastanawiałem się ostatnio co dalej zrobić z blogiem po zakończeniu konkursu (czas ten nieubłaganie nadchodzi). Napisałem już kilka postów i szkoda byłoby je zwyczajnie wyrzucić do kosza. Tym bardziej, że Android jako platforma daje ogromne możliwości jeśli chodzi o reklamę i rozprzestrzenianie swoich produkcji. Pozwala także (przy odrobinie szczęścia) odnieść  pewne korzyści materialne.

Jako, że polubiłem pisanie prostych aplikacji / gier na Androida (i jeszcze przez jakiś czas chcę się w to pobawić) postanowiłem, że ów bloga będę wykorzystywał właśnie jako kanał dystrybucji informacji o bieżących wydaniach, aktualizacjach itd..

Za tym posunięciem kryje się też pewien chytry plan, którego pewnie niektórzy już się domyślają. Chcę sprawdzić w jaki sposób użytkownicy odbierają to co robię (Android market świetnie nadaje się do tego celu).  Wystawiam więc swoje produkcje do oceny ;) Albo trafię w gusta, albo nie. Przy okazji chcę sprawdzić kilka teorii marketingowo biznesowych. Niektóre z nich już się sprawdziły, pozostałe czekają na wdrożenia. Tak czy inaczej zabawa będzie przednia :)

Aby tego dokonać i dotrzeć do szerszego grona użytkowników konieczna jest jednak zmiana języka na blogu. Od tej pory większość postów będę pisał po angielsku (mniej lub bardziej poprawnie :)). Struktura bloga też pewnie ulegnie zmianie.

Jak już wspomniałem wcześniej wszystkie gry powstają na bazie kasuroid. Jest on ciągle rozwijany (w miarę zapotrzebowania na nowe ficzery, na razie jednak tylko lokalnie). Konto na code.google jest (i ma być!) ciągle aktywne. Planuję co jakiś czas (na razie bliżej nieokreślony) aktualizować źródła. Kodu publikowanych gier / aplikacji na razie nie zamierzam upubliczniać. W przyszłości jednak i tego posunięcia nie wykluczam.

Dla rozluźnienia powstanie też pewnie kilka tutoriali (postaram się do nich trochę bardziej przyłożyć) na temat stosowanych przeze mnie rozwiązań. Na razie jednak ich pisanie nie ma najwyższego priorytetu.

Zapowiada się interesująco :)

1 comment:

  1. Bloga zostaw ;)
    android naprawdę się rozszerza niedługo apple nie będzie mogło już na google naskoczyć chyba że coś innowacyjnego wymyślą

    ReplyDelete