Pages

Tuesday, November 16, 2010

Podsumowanie konkursu

Czas jednak szybko mija :( Właśnie stuknęło 15 tygodni zmagań z blogowaniem i projektem. Zakończył się także "prowodyr" całego zamieszania czyli konkurs "Daj się poznać" :)

Przede wszystkim chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu wytrwałości. Wiem na swoim przykładzie, że momentami ciężko było zabrać się za pisanie postów. W moim przypadku było to jeszcze o tyle trudniejsze, gdyż odkąd pamiętam pisanie dłuższych tekstów nigdy nie szło mi za dobrze :P

Podsumowanie

Celem projektu kasuroid było zbudowanie środowiska do tworzenia prostych (na początek :P) gier na platformę Android. Dodatkowym przypieczętowaniem sukcesu miał być Astro Warrior - kosmiczna strzelanka.

Coż, kasuroid ciągle się rozwija (wersję 1.0 powinienem wkrótce wrzucić na code.google). Realizacja kolejnych gier umożliwia poprawianie błędów (w tym projektowych) oraz rozwijać framework na bieżąco.

Niestety Astro Warrior będzie musiał trochę jeszcze poczekać z realizacją. Głównie dlatego, że lista tytułów jest z dnia na dzień coraz dłuższa i musiałem nadać pewne priorytety.

Obecnie w markecie są już trzy gry zbudowane na bazie kasuroid: Nuclear Balls, Circles Mind oraz Squares Mind. Na dniach wrzucę także kolejny tytuł, nad którym pracowałem ostatnio. Statystyki gier można podejrzeć m.in. tutaj.

Co zyskałem?

Przede wszystkim wiedzę na temat samego Androida oraz.. dobrowolnych użytkowników swoich gier :) Muszę przyznać, że takie zderzenie z użytkownikami (z którymi de facto nie ma się bezpośredniego kontaktu) bywa frustrujące :) Wielką zaletą jest możliwość dotarcia do potencjalnych użytkowników w bardzo prosty sposób. W przypadku produkcji na PC w obecnych czasach jest to o wiele trudniejsze. Przede wszystkim z racji tego, że na platformy mobilne użytkownicy są niejako "przygotowani" na słabsze produkcje, tj. takie, które nie wymagają kosmicznych technologii i grafiki (chociaż i to się zmienia). W przypadku tytułów na PC userzy są bardziej wybredni.

Co dalej?

Kolejne tytuły i rozwój samego kasuroid. Zobaczymy co się z tego wykluje ;P

Podziękowania

Miało być bez wazeliniarstwa :P ale szczególne podziękowania należą się  Maćkowi, za organizację, Pawłowi, dzięki któremu w ogóle dowiedziałem się o tym konkursie oraz Agnieszce, która dzielnie znosiła moje późno wieczorne wojaże z Androidem :)

No comments:

Post a Comment